یکی از مهمترین مواردی که می تواند بهترین سنگ نرده را مشخص کند محل اجرای نرده و کاربری آن می باشد. به این معنا که نرده ها می توانند در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. نرده سنگی می تواند در تراس، بالکن، ایوان، راه پله، پشت پنجره، راهرو های ورودی، لب پشت بام و حاشیه های دور زمین های بازی و … اجرا شوند و هر کدام باید مشخصات مربوط به خود را داشته باشند. ما در کالاساخت انواع متنوعی از نرده های سنگی را فراهم آورده ایم تا بتوانیم سبد کالایی خود را تکمیل کنیم.

در حالت کلی نرده سنگی ها به سه شکل مربع، چهارگوش و ترکیبی وجود دارند که انتخاب مدل آن تماما به سلیقه مشتری بستگی دارد؛ اما ارتفاع نرده که می تواند بین 40، 50، 60 و 70 سانتی متر باشد را در بیشتر موارد نظام مهندسی و طراح مشخص می کند. به عنوان مثال برای لبه ایوان یا تراس حتما باید از نرده 70 سانتی استفاده شود در غیر این صورت برای گرفتن پایان کار به مشکل برخواهیم خورد. در این متن از کالاساخت قصد داریم انواع نرده های سنگی را بر اساس جنس و نوع کاربری معرفی کرده و در نهایت بهترین آن ها را مشخص کنیم. با ما همراه باشید.

نرده سنگی تراورتن

یکی از بهترین و ماندگار ترین سنگ های نرده، تراورتن ها می باشند. نرده تراورتن می تواند در سه رنگ اصلی کرم، سفید و شکلاتی تولید شود و در هر سه رنگ می توانیم انواع مدل های گرد، چهارگوش و ترکیبی آن را داشته باشیم. لازم به ذکر است که معمولا نرده تراورتن هم رنگ سنگ نما انتخاب می شود و برای انواع نمای کلاسیک و نیمه رومی فوق العاده خواهند بود. نرده سنگی جز جدایی ناپذیری از سبک کلاسیک است و بنابراین در این مدل نماها به طور قطعی شاهد اجرای نرده و صراحی هستیم. بنابراین هر سه رنگ اصلی می توانند به عنوان سنگ نرده مورد استفاده قرار گیرند.

نرده سنگی مرمریت

اگر به دنبال نرده سنگ کرم یا مشکی هستیم باید از بین مرمریت ها یک معدن و رنگ را انتخاب کنیم. نکته اینجاست که نرده های مرمریت معمولا به صورت گرد تولید می شوند و مزیت آن ها نسبت به تراورتن ها عدم تخلخل در آنها تلقی می شود. نرده گرد چون سابیده می شود جلای بهتری دارد و بنابراین مرمریت ها معمولا به این صورت فرآوری می شوند. پس اگر نرده سیاه رنگ خواستیم باید از مرمریت مشکی نجف اباد، لاشتر و دهبید استفاده کنیم.

 نرده سنگی چینی

اگر نرده سنگی سفید درخواست داشتیم یکی از بهترین انتخاب ها می تواند سنگ چینی نرده باشد. نرده سنگی الیگودرز یکی از بهترین انواع آن ها معرفی می شود که به صورت گرد کامل و ترکیبی گرد دو سر چهارگوش تولید می شود. نرده چینی الیگودرز دارای زمینه رنگی سفید و خطوط مشکی و خاکستری می باشد. نکته حائز اهمیت این است که جنس نرده سفید چینی فوق العاده محکم بوده و بنابراین برای تمامی کاربری های داخلی و بیرونی مناسب اجراست.

نرده سنگی لایمستون

اگر به دنبال نرده سنگی ارزان قیمت هستید بدون شک باید از لایمستون ها انتخاب خود را داشته باشیم. سنگ لایمستون یا همان ترامیت ها ارزان ترین نوع نرده هستند که در هر سه صورت مربعی و گرد و ترکیبی تولید می شوند. نکته اینجاست که برای اجرای نرده ترامیتی محدودیت داریم و باید قبل از خرید با مشاوران با تجربه صحبت کنیم. در هر صورت سفید ترین و یکدست ترین سنگ نرده متعلق به ترامیت ها می باشد.

نرده سنگی گرانیت

محکمترین و کمیاب ترین نوع نرده سنگی متعلق به گرانیت هاست. اگر نمای ساختمان را گرانیت کار کردیم و می خواهیم نرده هم مانند سنگ کار شود باید نرده گرانیتی را انتخاب کنیم. معمولا از معدن نطنز برش داده می شوند و تماما به صورت گرد تولید می شوند.

بهترین سنگ نرده ساختمان چیست؟

بهترین سنگ نرده ساختمان چیست؟

جمع بندی

سنگ نرده در ارتفاع های 40، 50، 60، 70 و 80 سانتی متری تولید می شود. اینکه کدام ارتفاع برای کار ما مناسب باشد تماما به محل اجرای نرده و انتظاری که از کار داریم بستگی دارد. نرده ها به سه صورت کلی چهارگوش، گرد و ترکیبی تولید می شوند. این که کدام نوع را انتخاب کنیم مربوط به کاربری نیست و به سلیقه مشتری و طراح بستگی دارد. قیمت نرده سنگی را در ابتدا ارتفاع نرده، سپس جنس سنگ آن و در نهایت نوع آن مشخص می کند. نرده گرد نرده مربعی گران تر است چرا که هزینه ساب و پولیش به آن اضافه می گردد. در موضوع ارتفاع نیز مسلما هر چقدر نرده بلند تر باشد قیمت آن نیز افزایش دارد و می توان گفت که آن ها را بر حسب سانتی متر قیمت گذاری می کنند. در نهایت امر نیز قیمت را جنس سنگ و معدن آن مشخص می کند. پس در نتیجه اگر به دنبال نرده سنگی ارزان قیمت هستیم باید از بین چهارگوش ها انتخاب کنیم یا اگر نرده گرد مد نظرمان بود و همچنان قیمت پایین می خواستیم باید از بین ارتفاع های 50 یا 60 سانتی متری خرید خود را تکمیل کنیم.

منبع: kalasakht.com