این می تواند سوال خیلی از شما باشد که چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟ شاید خیلی جاها شنیده باشید که بگویند داشتن فروشگاه اینترنتی می تواند در ارتقای کسب و کار، شناخت بیشتر آن و رواج یافتن بین مخاطبان بسیار موثر باشد، هر کسی در ابتدای کار فروش محصولات علاوه بر داشتن مکان مورد نظر برای مراجعه حضوری، به این فکر می افتد که فروش همان محصولات در فروشگاه اینترنتی نه تنها دسترسی عموم به محصولات را بیشتر می کند بلکه با افزایش مخاطبان و مشتریان از هر کجا موجب افزایش درآمد فرد هم می شود، پس بهتر است که همین جا بگوییم باید طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به دست شرکت و افراد متخصص انجام شود و پیشنهاد ما به شما طراح وب می باشد:

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

اهمیت سایت فروشگاه اینترنتی

بالاخره همه ما دیگر میبینیم که تا به امروز تکنولوژی و فناوری چه پیشرفت زیادی داشته و خواهد داشت، بیشتر افراد در اکثر اوقات خرید محصولات خود را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی انجام می دهند چرا که ممکن است محصول مورد نیازشان را به صورت حضوری پیدا نکنند و یا از قیمت آن راضی نباشند، ناگفته هم نماند که برای خرید اینترنتی دیگر نیازی به مراجعه حضوری و گشتن های طولانی مدت در شهر و پاساژها نیست.

اگر برای کسب و کار و فروش محصولات مورد نظر خود سایت فروشگاه اینترنتی داشته باشید، دسترسی بیشتر مخاطبان از هر شهری را آسان تر کرده اید و همین طور با این کار اعتماد و رضایت آن ها را به خود جلب می کنید و میزان فروش و درآمد خود را افزایش می دهید.

در واقع با داشتن فروشگاه اینترنتی می توانید بازاریابی دیجیتالی انجام دهید و مشتریان جدید را با محصولات خود آشنا کنید، ضمن این که تبلیغات فروشگاه اینترنتی بسیار راحت تر و گیرا تر است دیگر نیازی به چاپ تراکت ها و بنرها برای جذب مشتری نمی باشد و حتی با تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی افراد بیشتری را با فروشگاه اینترنتی خود آشنا و جذب می کنید.

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

برای راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی چه اقداماتی باید انجام بدهیم؟

کسب دانش فنی مورد نیاز

همان طور که می دانید باید برای راه اندازی و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود، دانش فنی مورد نیاز را داشته باشید که برای این باید دوره های آموزشی و تجربه های لازمه را کسب کرده باشید، اما نگران نباشید اگر دانش فنی مورد نیاز را ندارید و می خواهید با فروش پر سود محصولات خود روبه رو شوید، ما به شما طراح وب را پیشنهاد می کنیم که به ارتقا کسب و کار و افزایش فروش محصولات شما کمک شایانی می کند.

پرداخت هزینه

بالاخره برای شروع هر کاری باید هزینه قابلی توجهی پرداخت شود، اما اگر برای تبلیغات آنلاین، نوشتن مقاله ها، مدیریت سایت و… نگران هزینه های آن هستید، باید بگوییم که هزینه های طراحی سایت فروشگاهی و مدیریت آن توسط طراح وب به نسبت شرکت های دیگر نه تنها هزینه کمتری دارد، بلکه به مرور زمان شاهد پیشرفت کسب و کار خود خواهید شد.

پشتیبانی مشتری

از آن جایی که مشتریان و متقاضیان سوالات، درخواست ها، شکایات، اظهار نظرها و… دارند باید تیم پشتیبانی قوی برای پاسخ گویی و رسیدگی به نیازهای مشتریان و مخاطبان داشته باشید.

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

مزایای داشتن سایت فروشگاهی اینترنتی

به طور کلی مزایای سایت فروشگاه اینترنتی شامل موارد زیر می شود:

دسترسی راحت تر به محصولات

همان طور که در ابتدا گفتیم مشتریان دسترسی راحت تری به محصولات خواهند داشت.

هزینه کمتر

داشتن فروشگاه اینترنتی به نسبت فروشگاه های فیزیکی هزینه های بسیار کمتری برای شما رقم خواهد زد به عنوان مثال دیگر نیازی به پرداخت اجاره، حقوق و استخدام کارکنان نمی باشد.

دسترسی به بازار جهانی

این موضوع ناگفته نماند که با داشتن فروشگاه اینترنتی حتی می توانید مشتریان خارج از کشور را هم به خود جذب کنید.

افزایش فروش محصولات

همان طور که در قبل گفتیم با داشتن فروشگاه اینترنتی، با افزایش مشتریان میزان فروش محصولات هم بیشتر خواهد شد.

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

مدیریت ساده

با داشتن سایت فروشگاهی، مدیریت کسب و کار راحت تر می شود، با نرم‌افزارهای مدیریت محتوا مدیریت محصولات به راحتی انجام می شود و می‌توانید بازار خود را گسترش دهید و به افزایش درآمد خود کمک کنید.

بازاریابی و تبلیغات مقرون به صرفه

برای تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی می توانید از ایده هایی مانند نوشتن مقاله، طراحی عکس و فیلم، اینفوگرافیک، رپورتاژ و… استفاده کنید و تعداد زیادی از مخاطبان را با نام مستعار فروشگاه و محصولات خود آشنا و جذب کنید و مانند تبلیغات حضوری دیگر نیازی به چاپ بنر و تراکت ها برای پخش کردن میان جمعیت برای جذب مشتری نیست.

انعطاف پذیری برای مشتریان

مشتریان در هر شهری و هر زمانی بدون داشتن محدودیت زمانی می توانند محصول مورد نظر خود را سفارش دهند و بعد از حداکثر 5 روز آن را درب منزل تحویل بگیرند و با خریدهای مکرر آنلاین از مزایای ارسال رایگان، تخفیف های ویژه و مزایای اشتراک بهره مند شوند.

مقایسه محصول و قیمت

مخاطبان و مشتریان می توانند در فروشگاه های اینترنتی با خواندن مشخصات کامل آن محصول و قیمت، آن ها را با توجه به بودجه و نیاز خود مقایسه کنند و انتخاب را برایشان راحت تر و در زمان صرفه جویی می شود.

پاسخ سریع تر به تقاضا و سوالات خریدار

در فروشگاه های اینترنتی پاسخ گویی به مشتریان سریع تر انجام می شود به عنوان مثال اگر محصولی در حال حاظر موجود نباشد، مشتری می تواند با فعال کردن گزینه (در صورت موجود شدن به من اطلاع بده) و ذخیره آن، محصول مورد نظر را خریداری کنند و از رویدادها با خبر شوند.

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

چرا باید سایت فروشگاهی اینترنتی داشته باشیم؟

معایب داشتن سایت فروشگاه اینترنتی

رقابت شدید بازار

با دسترسی پیدا کردن به بازارهای جهانی، تعداد فروشگاه های اینترنتی بیشتر و رقابت میان فروشگاه ها و سایت های اینترنتی بیشتر می شود.

مشکلات فنی

ممکن است در سایت فروشگاه اینترنتی با مشکلاتی نظیر قطعی اینترنت، مشکلات پرداخت، خطا سیستمی و… مواجه شوید که می توانند افت و کاهش شدید مشتری را برای شما رقم بزند.

سخن پایانی

شما می توانید با شماره گیری شماره های درج شده در سایت طراح وب، درخواست خود را برای طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی ثبت کنید و با بهترین قیمت و هزینه، شاهد پیشرفت کسب و کار اینترنتی خود باشید.